| Specification | Value |
|---|---|
| Model Name | Trannergy TRN-20K |
| Brand | Trannergy |
| Type | on-grid |
| Max Load Capacity | 20,000 Watts |
| Voltage Class | 48V |
| Efficiency | 98.00% |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage Range | 200V - 1000V DC |
| MPPT Trackers | 3 |
| Output Voltage | 230V AC |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Surge Power | 30,000 Watts |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | 24.00 kg |
| Dimensions | 520x490x205 mm |
| Cooling Method | Fan |
| Display | LED |
| Communication | WiFi/RS485 |
| Certifications | CE/IEC |
| Country of Origin | China |
| Price | PKR 462,000 |
Country: China
Industrial grade on-grid inverters